Filmy DVD – nowości

Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o nowe filmy. Zachęcamy do zapoznania się i wypożyczeń:

Thor : Miłość i grom [Film] / reżyseria Taika Waititi ; scenariusz Taika Waititi, Jennifer Kaytin Robinson ; Marvel. – Warszawa : Galapagos, 2022.
1 płyta [DVD] (114 min.).
Nr inw. DVD9 : 586
Film na płycie DVD o tytule Thor miłość i grom
Więcej Thorów, więcej gromów! W filmie Marvel Studios „Thor: Miłość i grom” Bóg Piorunów (Chris Hemsworth) łączy siły z Walkirią, Korgiem i byłą dziewczyną Jane Foster (Natalie Portman), która stała się Potężną Thor. Razem muszą się zmierzyć z galaktycznym mordercą znanym jako Gorr Bogobójca (Christian Bale). [Galapagos, 2022].
Nr inw. DVD9 : 582-583Filmy na płytach DVD o tytule Sing i Sing 2
Śubuk [Film] / reżyseria Jacek Lusiński ; scenariusz Jacek Lusiński, Szymon Augustyniak. – Warszawa : Kino Świat, 2023.
1 płyta [DVD] (107 min.)
Nr inw. DVD9 : 587
Film na płycie DVD o tytule Śubuk
Trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. Maryśka samotnie wychowuje syna Kubusia. Chłopiec mocno różni się od rówieśników. Jet wycofany, zamknięty w sobie, a diagnoza lekarzy nie pozostawia złudzeń: dziecko ma autyzm. Maryśka, która wie, że chłopiec jest ponadprzeciętnie inteligentny, robi wszystko, aby jej syn mógł podjąć normalną edukację. Wspierana przez inne matki w podobnej sytuacji, kobieta rzuca wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi oświaty. Od tej pory nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel oraz zapewnić synowi zrozumienie i społeczną akceptację. [Kino Świat, 2023].
Sonata [Film] / reżyseria i scenariusz Bartosz Blaschke. – Warszawa : Telewizja Polska S. A., 2022.
1 płyta [DVD] (113 min.) + 1 booklet: [20] s. : fot.
Nr inw. DVD9 : 585
Film na płycie dvd o tytule Sonata
Ta niewiarygodna historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka, po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców, wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenia swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. [Telewizja Polska, 2022].
Minionki : Wejście Gru [Film] / reżyseria Kyle Balda ; scenariusz Matthew Fogel. – Warszawa : Galapagos, 2022.
1 płyta [DVD] (83 min.).
Nr inw. DVD9 : 576
Film na płycie DVD o tytule Minionki wejście Gru
Późniejszy pan zła – Gru ma teraz 12 lat, mieszka na przedmieściach i w piwnicy knuje, jak zapanować nad światem. Kiedy niesławna grupa złoczyńców, o nazwie Straszliwa 6, pozbywa się swojego przywódcy, Gru próbuje wstąpić w jej szeregi. Staje się jednak jej śmiertelnym wrogiem i musi ratować się ucieczką. Pomagają mu w tym Minionki, które próbują opanować sztuki walki, aby stanąć w jego obronie. Gru tymczasem odkrywa, że nawet źli ludzie czasem potrzebują przyjaciół. Pełna humoru animacja Minionki: wejście Gru jest jeszcze bardziej emocjonująca niż wszystkie poprzednie części razem wzięte! [Galapagos, 2022].
Chleb i sól [Film] / reżyseria i scenariusz Damian Kocur. – Warszawa : Kino Świat, 2023
1 płyta [DVD] (96 min.).
Nr inw. DVD9: 573
Film na płycie DVD o tytule Chleb i sól
Tymek – student i utalentowany pianista przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery wraca do swojej rodzinnej miejscowości. Jego krótka wizyta wystarcza, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży – bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum. [KIno Świat, 2023].
Między nami żywiołami [Film] / reżyseria Peter Sohn ; scenariusz John Hoberg, Kat Likke;, Brenda Hsueh ; Disney / Pixar. – Warszawa : Galapagos, 2023.
1 płyta [DVD] (97 min.).
Nr inw. DVD9: 577
Film na płycie DVD o tytule Między nami żywiołami
W „Między nami żywiołami” Disney i Pixar przedstawiają Żywiołowo oraz jego niezwykłych mieszkańców, reprezentujących światy Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza! Poznajcie Iskrę – stanowczą, bystrą i wybuchową dziewczynę, która zaprzyjaźnia się z pogodnym i beztroskim Wodkiem. Ta znajomość sprawia, że zaczyna wątpić w zasady rządzące ich światem. [Galapagos, 2023].
Clifford. Wielki czerwony pies [Film] / reżyseria Walt Becker ; scenariusz Jay Scherick, David Ronn, Blaise Hemingway. – Warszawa : Galapagos, 2022.
1 płyta [DVD] (92 min.).
Nr inw. DVD9 : 574
Film na płycie DVD o tytule Clifford Wielki czerwony pies
Kiedy Emily odkrywa, że jej mały czerwony szczeniak Clifford urósł w nocy i ma ponad 3 metry, zwraca się o pomoc do swojego wujka Caseya. Clifford wzbudza powszechne zainteresowanie i wkrótce trafia na celownik szalonego naukowca, który próbuje go porwać! Niezbędna okazuje się pomoc sąsiadów, którzy ratują Clifforda podczas brawurowej ucieczki przez miasto. Przygotuj się na niewiarygodną, mega zabawną komedię przygodową, która będzie WIELKĄ rozrywką dla całej rodziny! [Galapagos, 2022].
Psi Patrol : [Film] / rezyseria Cal Brunker ; scenariusz Billy Frolick, Cal Brunker, Bob Barlen. – Warszawa : Galapagos, 2022.
1 płyta [DVD] (82 min.).
Nr inw. DVD9 : 584
Film na płycie DVD o tytule Psi patrol
Psi Patrol wkracza do akcji… w swojej największej filmowej przygodzie! Humdinger, rywal psiaków i czarny charakter, zostaje burmistrzem Miasta Przygód i zaczyna siać w nim zamęt. Ryder i bohaterskie szczeniaki wrzucają wyższy bieg i stawiają czoła najtrudniejszej misji w swojej karierze. Znajdują nowego sojusznika, bystrego jamnika Liberty, i razem ruszają do akcji, by ocalić mieszkańców Miasta Przygód! Czy Psi Patrol zdoła ich uratować, zanim będzie za późno? W końcu żadne miasto nie jest za duże, ani żaden szczeniak nie jest za mały! [Galapagos, 2022].
Niezgaszalni [Film] / reżyseria Theodore Ty, Laurent Zeitoun ; scenariusz Laurent Zeitoun, Jennica Harper, Daphne Ballon.
1 płyta [DVD] (85 min.).
Nr inw. DVD9 : 581
Film na płycie DVD o tytule Niezgaszalni
Jedna z najpiękniejszych animowanych historii ostatnich lat! Prosto od twórców komediowego megahitu „Nietykalni” i familijnych przebojów: „Balerina”, „Jak wytresować smoka 2” i „Kung Fu Panda”. Porywająca opowieść o dzielnej dziewczynie o imieniu Georgia, która wbrew stereotypom i przeciwnościom losu postanawia zrealizować swoje największe marzenie i zostać pierwszą na świecie kobieta strażaczką. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta. [Kino Świat, 2022].
Niebezpieczni dżentelmeni [Film] / reżyseria i scenariusz Maciej Kawalski. – Warszawa : Kino Świat, 2023.
1 płyta [DVD] (105 min.).
Nr inw. DVD9 : 580
Film na płycie DVD o tytule Niebezpieczni Dżentelmeni
Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny… Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, a zamieszani w nią będą gangstarzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina… [Kino Świat, 2023].
Barbie [Film] / reżyseria Greta Gerwig ; scenariusz Greta Gerwig, Noah Baumbach. – Warszawa : Galapagos, 2023.
1 płyta [DVD] (109 min.).
Nr inw. DVD9 : 572
Film na płycie DVD o tytule Barbie
Barbie Land to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa kryzys egzystencjalny. Albo jest Kenem. [Galapagos, 2023].